Ձերբակալվել է Քութաիս-Բարսելոնա չվերթի ինքնաթիռում պայթուցիկի մասին կեղծ տեղեկություն տված քաղաքացին
Պարզվել եւ ձերբակալվել է Վրաստանի այն քաղաքացին, որն այս շաբաթ կեղծ տեղեկություն է տվել Քութաիս-Բարսելոնա չվերթի ինքնաթիռում պայթուցիկ սարքի առկայության մասին, «Новости-Грузия»-ին տեղեկացրել են Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունում։
Խոսքը փետրվարի 14-ի դեպքերի մասին է, երբ Wizz Air ավիաընկերության ինքնաթիռը վերադարձել էր օդանավակայան թռիչքից յոթ րոպե հետո, ինքնաթիռում պայթուցիկի մասին զանգից հետո։ Բոլոր 148 ուղեւորները եւ անձնակազմի վեց անդամները տարհանվել են։ Ստուգման ժամանակ սակրավորները ինքնաթիռում ոչ մի կասկածելի բան չեն գտել։

Арестован гражданин, который дал ложное сообщение о наличии взрывчатки на борту рейса Кутаиси-Барселона
Установлен и арестован гражданин Грузии, который дал ложное сообщение о наличии взрывного устройства на борту рейса Кутаиси-Барселона на этой неделе, «Новости-Грузия» сообщили в Службе государственной безопасности Грузии.
Речь идет о событиях 14 февраля, когда самолет авиакомпании Wizz Air был возвращен в  аэропорт спустя  семь минут после взлета из-за звонка о взрывном устройстве на борту. Все 148 пассажиров и шесть членов экипажа были эвакуированы. Саперы во время проверки не обнаружили на борту ничего подозрительного.