Աճուրդի են հանվել Պուտինի այցեքարտն ու նրա ստորագրած փաստաթուղթը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ 1990-ականների մեկ այլ այցեքարտ՝ Լենինգրադի Ժողովրդական պատգամավորների քաղաքային խորհրդում աշխատելու ընթացքում, ինչպես նաև քաղաքային քաղաքապետարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավարի ստորագրությամբ փաստաթուղթը էլեկտրոնային աճուրդի է դրվել: Լոտերը հրապարակված են աճուրդի կայքի հարթակում։
«Պուտինի այցեքարտը. Լենինգրադի քաղաքային խորհրդի նախագահի խորհրդական միջազգային հարաբերությունների գծով։ Թուղթ, տպագիր. 5 × 9 սմ»,- գրված է այցեքարտի լուսանկարի տակ։
Այս սլոտի նախնական գինը 44 հազար ռուբլի է:
Կայքում առկա է նաև գրանցման և պետական ​​ռեգիստրում ընդգրկվելու վկայական, որը ստորագրել է Պուտինը՝ որպես Սանկտ Պետերբուրգի քաղաքապետարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ։ Այն թվագրված է 1992 թվականի հուլիսի 14-ով։ Ընդհանուր առմամբ լոտը պարունակում է փաստաթղթերի 22 թերթ՝ վկայական, որոշում, արձանագրություն, կանոնադրություն և նոտարի կողմից վավերացված վկայական։ Նախնական հայտը 75 հազար ռուբլի է:

Визитку Путина и документ за его подписью выставили на аукцион
На электронный аукцион в Санкт-Петербурге выставили еще одну визитную карточку президента РФ Владимира Путина времен 1990-х в период его работы в Ленинградском городском совете народных депутатов, а также документ с его подписью в должности главы комитета по внешним связям городской мэрии. Лоты опубликованы на сайте аукционной площадки.
«Визитная карточка Путина. Советник председателя Ленсовета по международным связям. Бумага, печать. 5 × 9 см», — сказано в подписи под фотографией визитки.
Лидирующая ставка этого слота составляет 44 тыс. рублей.
На сайте также представлено свидетельство о регистрации и внесении в государственный реестр за подписью Путина в должности председателя комитета по внешним связям мэрии Санкт-Петербурга. Оно датировано 14 июля 1992 года. Всего в лоте представлены 22 листа документов: свидетельство, решение, протокол, устав и свидетельство, заверенное нотариусом. Лидирующая ставка — 75 тыс. рублей.