Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին հեռացնել ՀԱՊԿ-ից. Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ
Արևմուտքը փորձում է Հայաստանին հետ քաշել իր դաշնակիցներից, թեև այլ երկրների օրինակը ցույց է տալիս, թե ինչի է դա հանգեցնում, RIA Novosti-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀԱՊԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը։
«Նրանք (արևմտյան երկրները - խմբ.) փորձում են ոչ թե պարզապես «սեպ խրել», այլ իրականում հեռացնել Հայաստանին իր դաշնակիցներից, բնականաբար, բոլոր գործընկերները դա տեսնում են նաև այլ իրավիճակներում, նույն Վրաստանում ինչի է հանգեցնում այս ամենը։
Բնականաբար, մեզ չեն կարող չանհանգստացնել Երևանում գտնվող «արտաքին խաղացողների» և ղեկավարության գործողությունները, որոնք կարող են ապակայունացնել իրավիճակը ոչ միայն Հայաստանում, այլև կարող են սրել իրավիճակը նրա սահմաններից դուրս»,- ասել է Վասիլևը։

Запад пытается вывести Армению из ОДКБ. Постоянный представитель России
Запад пытается вывести Армению из числа союзников, хотя пример других стран показывает, к чему это приводит, заявил в интервью РИА Новости постоянный представитель России в ОДКБ Виктор Васильев.
"Они (страны Запада - ред.) пытаются не просто вбить клин, а фактически отстранить Армению от союзников, естественно, все партнеры видят это и в других ситуациях, в той же Грузии, к чему все это приводит ."
Естественно, нас не могут не беспокоить действия "внешних игроков" и руководства в Ереване, которые могут дестабилизировать ситуацию не только в Армении, но и обострить ситуацию за ее пределами", - сказал Васильев.