ԱՄՆ-ն, ՆԱՏՕ-ն և նրանց արբանյակները պրոքսի-պատերազմ են մղում մեր ժողովրդի դեմ. Պատրուշև
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը Սանկտ Պետերբուրգում ազգային անվտանգության հարցերով հանդիպման ժամանակ տեսակետ է հայտնել Ռուսաստանի և Արևմուտքի հարաբերությունների հեռանկարների մասին։
Նա, մասնավորապես, մնշել է. «Բազմիցս թշնամին կրակով ու սրով եկավ մեր երկիր. Եվ հիմա ԱՄՆ-ն, ՆԱՏՕ-ն և նրանց արբանյակները Կիևի նացիստական ​​ռեժիմի և տարբեր տեսակի վարձկանների ձեռքով պրոքսի-պատերազմ են մղում մեր ժողովրդի և պետության դեմ, որը անգլոսաքսոնական աշխարհը չի դադարեցնի նույնիսկ Ուկրաինայում հակամարտության «թեժ փուլի» ավարտից հետո»:
Պատրուշևը նաև շնորհակալություն է հայտնել բոլորին Սանկտ Պետերբուրգի հանրահայտ «Կորաբելկայում» անցկացվող հանդիպմանը մասնակցելու համար և հիշել, որ հունվարի 27-ին հանդիսավորությամբ նշվել է Լենինգրադի ֆաշիստական ​​շրջափակումից ամբողջական ազատագրման 80-ամյակը։

Патрушев: США, НАТО и их сателлиты ведут прокси-войну против нашего народа
Секретарь Совбеза РФ Николай Патрушев на совещании по нацбезопасности в Санкт-Петербурге высказал мнение о перспективах отношений между Россией и Западом.
«Неоднократно враг приходил с огнем и мечом на нашу землю. И сейчас США, НАТО и их сателлиты руками киевского нацистского режима и различного рода наемников ведут прокси-войну против нашего народа и государства, которую англосаксонский мир не прекратит даже с окончанием «горячей фазы» конфликта на Украине», - заявил Патрушев.
Он поблагодарил всех за участие в совещании, которое проходит в знаменитой питерской «Корабелке» и напомнил, что 27 января торжественно отмечалось 80-летие со дня полного освобождения Ленинграда от фашистской блокады.