ԱՄԷ-ն ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատմանն ուղղված ջանքերը
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները ողջունում է Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև դրական առաջընթացը, ինչպես նաև վերջին շրջանում խաղաղաշինության ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերը: Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, այս մասին ասվում է ԱՄԷ-ի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ:
Փաստաթղթում բարձր է գնահատվել երկու երկրների միջև համաձայնեցված վստահության միջոցները, հույս է հայտնվել, որ այս նախաձեռնությունը կնպաստի կայունության ամրապնդմանը և խաղաղության ամրապնդման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերին ՝ նպատակ ունենալով հասնել Հայաստանի և Ադրբեջանի, ինչպես նաև ողջ Կովկասի ժողովուրդների հետագա զարգացմանը:
Նախարարությունն ընդգծում է, որ ԱՄԷ-ն աջակցում է տարածաշրջանային եւ միջազգային մակարդակով անվտանգության եւ խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված բոլոր միջոցառումներին, որոնք համաձայնեցված են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ, ինչպես նաեւ այն, որ դրանք կնպաստեն կայուն կարգավորման ամրապնդմանը, որը նշանավորում է երկու երկրների միջեւ կառուցողական համագործակցության նոր դարաշրջանի սկիզբը:
Արաբական Միացյալ Էմիրություններն ընդգծում են կամուրջների կառուցման, համագործակցության և երկխոսության կարևորությունը տարաձայնությունների խաղաղ կարգավորման գործում, ասվում է ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

ОАЭ приветствует усилия по установлению мира между Арменией и Азербайджаном
Объединенные Арабские Эмираты приветствуют позитивный прогресс между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения, а также недавние шаги, предпринятые в направлении миростроительства. Как передает АПА, об этом говорится в заявлении Министерства иностранных дел ОАЭ.
В документе высоко оценены меры доверия, согласованные между двумя странами, выражена надежда на то, что данная инициатива будет способствовать укреплению стабильности и шагам, предпринятым в направлении укрепления мира, с целью достижения дальнейшего развития народов Армении и Азербайджана, как и всего Кавказа.
Министерство подчеркивает, что ОАЭ поддерживают все меры по укреплению безопасности и мира на региональном и международном уровне, согласованные Арменией и Азербайджаном, а также то, что они будут способствовать укреплению устойчивого урегулирования, знаменующего начало новой эры конструктивного сотрудничества между двумя странами.
Объединенные Арабские Эмираты подчеркивают важность наведения мостов, сотрудничества и диалога в мирном разрешении разногласий, говорится в заявлении МИД.