Ահաբեկչություն Լվովում․ կին ոստիկան է զոհվել, կա 15 վիրավոր
Լվովում պայթյուններ են որոտացել, ինչի հետևանքով կին ոստիկան է զոհվել։ Այս մասին հայտնում է ուկրաինական LIGA.net պորտալը։ Մարզային դատախազությունն ու Լվովի քաղաքապետ Անդրեյ Սադովին հայտարարել են ահաբեկչության մասին։
Ըստ իրավապահների, ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել խանութ ենթադրյալ ներխուժման մասին։ Պարեկային ոստիկանության անձնակազմի՝ դեպքի վայր հասնելուն պես որոտացել է առաջին պայթյունը։ Երբ ժամանել է ևս մեկ անձնակազմ, տեղի է ունեցել երկրորդ պայթյունը։
Ըստ նախնական տվյալների, զոհվել է 23-ամյա կին ոստիկան։ Վնասվել են պարեկային և քաղաքացիական ավտոմեքենաներ։ Կա 15 վիրավոր, նրանց մի մասի վիճակը ծայրահեղ ծանր է։

Теракт во Львове: Погибла полицейская, 15 человек ранены
Во Львове прогремели взрывы – погибла полицейская, сообщает украинский портал LIGA.net. Областная прокуратура и мэр Львова Андрей Садовый заявили о теракте.
По данным правоохранителей, в полицию поступило сообщение о якобы проникновении в магазин. По прибытии на место экипажа патрульной полиции раздался первый взрыв. Когда прибыл еще один экипаж – произошел второй взрыв.
По предварительным данным погибла 23-летняя полицейская. Поврежден патрульный автомобиль, а также гражданское транспортное средство. Ранены 15 человек, часть из которых в очень тяжелом состоянии.