Փաշինյանը ողջունում է  Ryanair-ի մուտքը հայկական շուկա
Ryanair-ի մուտքը մեր շուկա միանշանակ ավելացնելու է զբոսաշրջիկների հոսքը դեպի Հայաստան: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Ryanair-ը պաշտոնապես հայտարարեց, որ 2020 թվականի հունվարից մտնում է հայկական ավիափոխադրումների շուկա եւ 2020 թվականի հունվարից կանոնավոր թռիչքներ կիրականացնի Հռոմից Երեւան, Միլանից Երեւան, իսկ ամռանից նաեւ Բեռլինից Երեւան:
Եւ որ ավելի կարեւոր է՝ ամռանը կսկսվեն Մյունխենից դեպի Գյումրի թռիչքներ:
Ryanair-ի մուտքը մեր շուկա միանշանակ ավելացնելու է զբոսաշրջիկների հոսքը դեպի Հայաստան եւ հանգեցնելու է ավիատոմսերի գների անկման:
Հիշեցնեմ, որ բոլոր այն ուղղությունների համար, որոնցով վերջին մեկ տարվա ընթացքում Երեւանից կամ Գյումրիից թռիչքներ չեն իրականացվել, կառավարությունը պարտավորվել է վերացնել «օդի տուրքը», իսկ Գյումրիի պարագայում գործելու են նաեւ լրացուցիչ ֆինանսական խթաններ:
Հարկ եմ համարում հատուկ ընդծել, որ սա բաց առաջարկ է, որից կարող են օգտվել բոլոր տեղական եւ օտարերկրյա ավիաընկերությունները: Առաջին ծիծեռնակը դարձավ Ryanair-ը»:

Пашинян приветствует вход Ryanair на армянский рынок
Пашинян приветствует вход Ryanair на армянский рынок. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он, в частности, отметил: "Ryanair официально объявила, что с января 2020 года выходит на армянский рынок авиаперевозок и с января 2020 года будет осуществлять регулярные рейсы из Рима и Милана в Ереван, а с лета - из Берлина в Ереван.
И, что еще более важно, летом начнутся рейсы из Мюнхена в Гюмри.
Вход Ryanair на наш рынок однозначно увеличит поток туристов в Армению и приведет к падению цен на авиабилеты.
Напомню, что для всех тех направлений, по которым в течение последнего года не осуществлялись полеты из Еревана или Гюмри, правительство обязалось отменить «пошлину на воздух», а в случае с Гюмри будут действовать также дополнительные финансовые стимулы.
Считаю необходимым особо подчеркнуть, что это открытое предложение, которым могут воспользоваться все местные и иностранные авиакомпании».