Ժամը 13:50-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում է կրակել Սոթքի և Նորաբակի ուղղությամբ․ ՀՀ ՊՆ
Ժամը 13:50-ի դրությամբ իրադրության փոփոխություն չկա. Սոթքի և Նորաբակի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում է կրակը հրաձգային զենքերից և ականանետից:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից՝ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են անհրաժեշտ պաշտպանական միջոցներ:
Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ է բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, այդ թվում ականանետերից:
Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 2 զոհ, 1 վիրավոր:

МО: В направлении Сотка и Норабака ВС Азербайджана продолжают вести огонь из стрелкового оружия и минометов
По состоянию на 13:50 изменений в ситуации нет. В направлении Сотка и Норабака вооруженные силы Азербайджана продолжают вести огонь из стрелкового оружия и минометов.
Подразделения ВС РА принимают необходимые оборонительные меры. Министерство обороны выступит с дополнительным сообщением, говорится в сообщении ведомства.