Սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՀՀ ՊՆ
Ապրիլի 2-ին և 3-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակ: Սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակը չի փոփոխվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

На линии соприкосновения ВС Армении и Азербайджана сохранилась стабильная оперативно-тактическая ситуация. МО РА
В Министерстве обороны Армении сообщают, что 2 и 3 апреля по всему периметру армяно-азербайджанской линии соприкосновения сохранилась стабильная оперативно-тактическая ситуация.
Согласно информации, полученной из СНБ РА, ситуация на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной трассы Горис-Капан также не изменилась.
Подразделения ВС Армении и пограничных войск СНБ контролируют ситуацию на границе по всей протяженности границы и выполняют поставленные задачи.