Քննարկվել են Հայաստանի և Լեհաստանի միջև պաշտպանական բնագավառում համագործակցության հեռանկարներին առնչվող հարցեր
Հուլիսի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մարցին Ռուժեցկիին, Հայաստանում պաշտոնավարումն ավարտող ռազմական կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկիին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Յարսլավ Օլեշկևիչին:
Արման Սարգսյանը շնորհավորել է Յարսլավ Օլեշկևիչին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք, իսկ գնդապետ Վիշնևսկիին շնորհակալություն հայտնել համատեղ աշխատանքի ու համագործակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Լեհաստանի միջև պաշտպանական բնագավառում համագործակցության հեռանկարներին առնչվող մի շարք հարցեր:

Был обсужден ряд вопросов, касающихся перспектив сотрудничества между Арменией и Польшей в сфере обороны
30 июля заместитель министра обороны РА Арман Саргсян принял временного поверенного в делах Польши в Армении Марцина Ружецкого, завершающего свою миссию в Армении военного атташе полковника Войчеха Вишневского и новоназначенного военного атташе полковника Ярслава Олешкевича.
Арман Саргсян поздравил Ярслава Олешкевича с вступлением в должность и пожелал плодотворной работы, а полковника Вишневского поблагодарил за совместную работу и сотрудничество.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся перспектив сотрудничества между Арменией и Польшей в сфере обороны.