ՀՀ-ի, Հունաստանի և Կիպրոսի հատուկջոկատայիններն անցկացրել են համատեղ զորավարժություններ
Հայաստանի, Հունաստանի և Կիպրոսի հատուկջոկատայիններն ավարտել են Close Quarter Battle 2021 համատեղ զորավարժությունները, տեղեկացնում է Greek City Times-ը:
Նշվում է, որ համատեղ զորավարժությունների նպատակը հատուկ նշանակության միավորված ուժերի մարտունակության և փոխգործակցության բարձրացումն էր մարտական պայմաններում։
Կիպրոսի պաշտպանության նախարարությունից նշել են, որ այսպիսի զորավարժությունները Հունաստանի, Կիպրոսի և Հայաստանի միջև Եռակողմ համագործակցության ծրագրի հետ միասին ՛՛արտացոլում են երեք երկրների զինված ուժերի հիանալի համագործակցությունը՛՛:
Հաղորդվում է նաև, որ դասընթացը ներառել է արագ արձագանքման մարտական հրաձգություն, շարժվող թիրախների ոչնչացում, գիշերային ու քաղաքային մարտեր, բնակելի թաղամասերում մահացածների և վիրավորների հետ աշխատանքներ:

Силы спецназа Армении, Греции и Кипра провели совместные учения
Подразделения специального назначения Вооруженных Сил Армении, Греции и Кипра провели учения Close Quarter Battle 2021, сообщает во вторник издание Greek City Times.
Отмечается, что маневры прошли с 22 по 26 ноября 2021 года в рамках Трехсторонней программы сотрудничества.
Целью совместных учений было повышение уровня боеспособности и взаимодействия объединенного спецназа в боевых условиях.
В ходе учений отрабатывались различные виды стрельбы, в том числе в ночных условиях, выстрелы по движущимся мишеням, боевые действия в городских условиях и т.д.
Министерство обороны Кипра в связи с этим заявило, что учения в рамках Трехсторонней программы сотрудничества отражают высокий уровень взаимодействия между вооруженными силами трех стран.