Ասրյանը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում հանդիպումներ է ունեցել Հունաստանի և Վրաստանի, առանձնազրույցներ՝ Ֆրանսիայի ու Շվեդիայի պաշտպանության շտաբների պետերի հետ
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Հունաստանի և Վրաստանի, առանձնազրույցներ՝ Ֆրանսիայի ու Շվեդիայի պաշտպանության շտաբների պետերի հետ։
Հունաստանի և Ֆրանսիայի պաշտոնակիցների հետ երկուստեք արձանագրվել է պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության բարձր մակարդակը։ Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը նաև բարձր է գնահատել Աթենքի և Փարիզի ներդրումը Հայաստանի Հանրապետության բանակի կերպափոխման ու զարգացման ընթացիկ ջանքերում։
Վրաստանի գործընկերոջ հետ քննարկվել են երկկողմ համագործակցությունն ակտիվացնելու գործնական ուղիները, հատկապես՝ կերպափոխման վերաբերյալ առաջավոր փորձի փոխառնման տեսանկյունից, իսկ Շվեդիայի ներկայացուցչի հետ մտքեր են փոխանակվել պաշտպանության բնագավառում երկկողմ հարաբերություններ հաստատելու հնարավորությունների շուրջ։

Асрян в штаб-квартире НАТО провел двусторонние встречи с представителями Греции и Грузии, а также отдельные беседы с начальниками штабов обороны Франции и Швеции
Находящийся с рабочим визитом в Брюсселе первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Эдвард Асрян в штаб-квартире НАТО провел двусторонние встречи с представителями Греции и Грузии, а также отдельные беседы с начальниками штабов обороны Франции и Швеции.
В ходе встреч с коллегами из Греции и Франции стороны отметили высокий уровень двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Генерал-лейтенант Эдвард Асрян также высоко оценил вклад Афин и Парижа в усилия по трансформации и развитию армии Республики Армения.
С грузинским коллегой были обсуждены практические пути активизации двустороннего сотрудничества, особенно с точки зрения перенятия передового опыта в вопросах трансформации. С представителем Швеции состоялся обмен мнениями о возможностях установления двусторонних отношений в области обороны.