Նաումբուրգում հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված համերգային երեկո է անցկացվել
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Նաումբուրգ քաղաքի Սուրբ Վենցելի տաճարում տեղի է ունեցել հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված համերգային երեկո:
«Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալայնը գրել է, որ երեկոյին ելույթ են ունեցել Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը, ջութակահար Նիկոլայ Մադոյանը, երգեհոնահար Նիկոլաս Բերնդտը, դիրիժոր Ֆիլիպ Ամելունգը:
Ներկա են եղել Նաումբուրգի քաղաքապետ Արմին Մյուլլերը, Գերմանիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանը, Պատվո հյուպատոս Միխայել Շմիդտը, Արմավիրի մարզպետ Էդվարդ Հովհաննիսյանը, Արմավիր համայնքի ղեկավար Դավիթ Խուդաթյանը, ԱԺ պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը, հայկական պատվիրակության այլ անդամներ:

В Наумбурге прошел концерт, посвященный армяно-германским отношениям
При содействии Министерства образования, науки, культуры и спорта РА в соборе Святого Венцеля города Наумбург земли Саксония-Анхальт Федеративной Республики Германия состоялся концерт, посвященный армяно-германским отношениям
Как передает на своей официальной странице в Facebook заместитель министра ОНКС Ара Хзмалян написал, что на вечере выступили Государственный камерный оркестр Армении, скрипач Николай Мадоян, органист Николас Берндт, дирижер Филипп Амелунг.
Присутствовали мэр Наумбурга Армин Мюллер, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Германии Виктор Енгибарян, Почетный консул Михаэль Шмидт, губернатор Армавира Эдвард Ованнисян, руководитель общины Армавир Давид Худатян, депутат НС Владимир Варданян, другие члены армянской делегации.