Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է խնդիրների կատարումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում: Այս մասին տեղեկանում ենք Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությնա տարածած հաղորդագրությունից:
Շուշիի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։ Տուժածներ չկան։ ՌԲԿ-ի ուժերով փաստի առթիվ քննություն է տարվում:
Ապահովվել է Գորիս-Ստեփանակերտ երթուղով մարդասիրական բեռով ՊՄԿ ավտոմոբիլային շարասյան ուղեկցումը:
Ստեփանակերտում իրականացվել է սոցիալապես անապահով և բազմազավակ ընտանիքներին սննդի փաթեթներ տրամադրելու մարդասիրական ակցիա:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2521,5 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26779 պայթյունավտանգ առարկա:

Зафиксировано одно нарушение режима прекращение огня в Шушинском районе: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 23 марта 2023 г.).
Зафиксировано одно нарушение режима прекращение огня в Шушинском районе. Пострадавших нет. Силами РМК проводится разбирательство по данному факту.
Проведена гуманитарная акция по выдаче продуктовых наборов малообеспеченным и многодетным семьям в СТЕПАНАКЕРТЕ.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2521,5 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26779 взрывоопасных предметов.