Քարագլուխ բարձունքի մոտ տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են․ Արցախի տեղեկատվական շտաբ
Մարտի 26-ին, ադրբեջանական զինված ուժերը, Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղ ներխուժումից հետո, շարունակել են տեղաշարժերն ու ագրեսիվ գործողությունները ռուս խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում՝ Քարագլուխ բարձունքի տարբեր ուղղություններով: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
«Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից ձեռնարկվել են անհրաժեշտ զսպող գործողություններ՝ հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Քանիցս տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են:
Ժամը 17:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի տվյալ հատվածում շարունակում է լարված մնալ, աշխատանքեր են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ:

После вторжения в село Парух ВС Азербайджана продолжили перемещения: были предотвращены вражеские попытки диверсионного проникновения
После вторжения в село Парух Аскеранского района, 26 марта ВС Азербайджана продолжили перемещения и агрессивные действия в зоне ответственности российского миротворческого контингента, по разным направлениям от высоты Караглух. ВС Республики Арцах предприняли необходимые превентивные меры с целью предотвращения продвижения противника, сообщает НКР ИнфоШтаб.
Периодически велась перестрелка, были предотвращены вражеские попытки диверсионного проникновения.
По состоянию на 17:00 оперативно - тактическая обстановка на данном участке границы продолжает оставаться напряженной, выполняются работы с командованием российского миротворческого контингента с целью стабилизации ситуации.