ՊԲ ստորաբաժանումները չեն կրակել Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ․ ԱՀ ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Հայտնում են Արցախի ՊՆ-ից։
Ադրբեջանի Պն- ն, հայտարարելով Շուշիի և Մարտունու շրջաններում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ։

Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию - МО Арцаха
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что 1 июня около 10:00 подразделения Армии обороны Арцаха открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, очередная дезинформация.
Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Минобороны Азербайджана, заявляя о срыве якобы проводимых в Шушинском и Мартунинском районах инженерных работ, в очередной раз искажает действительность, пытаясь оправдать огонь своих подразделений в направлении граждан, выполняющих сельскохозяйственные работы.