Խաղաղապահները Ստեփանակերտ-Գորիս և հակառակ ուղղությամբ շտապօգնության երեք մեքենա են ուղեկցել. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է խնդիրների կատարումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում: Այս մասին ասված է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության գտարածած հաղորդագրության մեջ:
Ռուս խաղաղապահների ավտոմոբիլային տրանսպորտով Ստեփանակերտ Է հասցվել 241,1 տոննա մարդասիրական օգնություն։
Իրականացվել է Ստեփանակերտ, Գորիս և հակառակ ուղղությամբ հիվանդ բնակիչների հետ շտապ բժշկական օգնության երեք վագոնների ուղեկցում:
"Մենք մեկ ենք" հիմնադրամի հետ համատեղ մարդասիրական ակցիա է իրականացվել Մարտակերտի դպրոցական և նախադպրոցական հաստատություններում սննդի հավաքածուների տրամադրման համար:
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ինժեներասակրավորական խմբերը շարունակում են օբյեկտների և տեղանքի ականազերծումը: Օրվա ընթացքում մաքրվել է 0,2 հա տարածք: Հայտնաբերվել է երկու պայթյունավտանգ օբյեկտ:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2535,8 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26794 պայթյունավտանգ առարկա:

Осуществлено сопровождение трех карет скорой медицинской помощи с больными жителями по маршруту Степанакерт, Горис и обратно: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 19 мая 2023 г.).
Автомобильным транспортом российских миротворцев доставлена 241,1 т гуманитарной помощи в СТЕПАНАКЕРТ.
Осуществлено сопровождение трех карет скорой медицинской помощи с больными жителями по маршруту СТЕПАНАКЕРТ, ГОРИС и обратно.
Совместно с фондом «Мы Едины» проведена гуманитарная акция по выдаче продуктовых наборов в школьных и дошкольных учреждениях в МАРДАКЕРТЕ.
Инженерно-саперными группами российского миротворческого контингента продолжается разминирование объектов и местности. В течение суток очищено 0,2 га территории. Обнаружено два взрывоопасных объекта.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2535,8 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26794 взрывоопасных предмета.