Ողջունում ենք ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ պետությունների և ՀՀ-ի ջանքերը՝ ուղղված ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտության գոտում կրակի դադարեցմանը. Հարությունյան
Ողջունում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների և Հայաստանի ջանքերը՝ ուղղված ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում կրակի դադարեցմանը և լարվածության նվազեցմանը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
՛՛Արցախի Հանրապետությունը հաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ փոխադարձ հիմունքներով պահպանելու մարդասիրական հրադադարի պայմանները՝ 2020 թ․ հոկտեմբերի 10-ի Մոսկվայի հայտարարության և հոկտեմբերի 17-ի պայմանավորվածությունների համաձայն՛՛,-հավելել է նա:

Приветствуем усилия стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и Армении, направленные на прекращение огня в зоне конфликта. Арутюнян
Приветствуем усилия стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ и Армении, направленные на прекращение огня и снижение напряженности в зоне азербайджано-карабахского конфликта. Об этом на своей страничке в Фейсбуке написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
''Республика Арцах подтверждает свою готовность следовать на основе принципа взаимности условиям гуманитарного перемирия в соответствии с Московским заявлением от 10 октября и договоренностями от 17 октября'',-написал президент.