Մի խումբ արցախցիներ քայլերթով շարժվել են Ստեփանակերտի օդանավակայան՝ պահանջելու հանդիպում խաղաղապահների հրամանատարի հետ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին, մի խումբ արցախցիներ «Մենք ենք Մեր սարերը» հուշակոթողի տարածքից քայլերթ են մեկնարկել դեպի Ստեփանակերտի օդանավակայան:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ակցիայի նախաձեռնողները տեղեկացրել են, որ պահանջելու են հանդիպում Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովի հետ և պահանջատեր են լինելու իրենց իրավունքներին:

Граждане Арцаха начали шествие к аэропорту Степанакерта, требуя встречи с командиром российских миротворцев
Сегодня, 27 декабря, группа арцахцев начала шествие с территории памятника «Мы и наши горы» в направлении аэропорта Степанакерта.
Как передает корреспондент "Арцахпресс", инициаторы акции сообщили, что потребуют встречи с командующим российским миротворческим контингентом  в Арцахе Андреем Волковым и заявят о своих правах.