Լաչինի միջանցքի շրջափակման օբյեկտիվ լուսաբանումը միջազգային մամուլում կարևոր է Ադրբեջանի քարոզչության դեմ․ ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
Միջազգային մամուլը գրում է Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի սրման մասին՝ հղում անելով նաև Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ Մորենո Օկամպոյի եզրակացություններին։ Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Լաչինի միջանցքի անմարդկային շրջափակման և Ադրբեջանի իրական նպատակի ազատ և օբյեկտիվ լուսաբանումը կարևոր դեր է խաղում Ադրբեջանի շարունակական քարոզչության դեմ»,- նշել է Բադալյանը:

Объективное освещение блокады Лачинского коридора в международной прессе важно против пропаганды Азербайджана: Пресс-секретарь МИД РА
Международная пресса пишет об обострении гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе, ссылаясь в том числе и на выводы бывшего прокурора Международного уголовного суда Морено Окампо. Об этом в своем микроблоге в Twitter написала официальный представитель МИД РА Ани Бадалян.
"Свободное и объективное освещение бесчеловечной блокады Лачинского коридора и реальной цели Азербайджана играет важную роль на фоне непрерывной пропаганды Азербайджана", - отметила Бадалян.