Կոնստանտին Զատուլինը հանդիպել է Արցախի նախագահի և հանրապետության բոլոր նախկին ղեկավարների հետ
Պետդումայի պատգամավոր, ԱՊՀ գործերով և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը Հայաստանում հանդիպել է Արցախի նախագահի և Հանրապետության նախկին ղեկավարների հետ:
Ինչպես հաղորդվում է պատգամավորի Telegram-ալիքում, հունիսի 1-4-ը նա գտնվում էր Հայաստանում: Այցի նպատակն էր՝ ծանոթանալ ներկայիս հասարակական-քաղաքական իրավիճակին եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացին, զարգացնել կապերը ռուս հայրենակիցների հետ:
"Կոնստանտին Զատուլինը հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բոլոր նախկին նախագահների՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության առաջին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի (Հայաստանի Հանրապետության նախագահ 1998-2008 թթ.), Արկադի Ղուկասյանի, Բակո Սահակյանի, ինչպես նաեւ ԼՂՀ գործող նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ",-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Պատգամավորը նաեւ խոսել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովի եւ Լեռնային Ղարաբաղի ռուսական համայնքի ղեկավար Ալեքսանդր Բորդովի հետ: Բացի այդ, Երեւանում ՌԴ դեսպանատանը հունիսի 4-ին կայացել է Զատուլինի հանդիպումը Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Նշվում է, որ ընկերների եւ գործընկերների հետ բազմաթիվ հանդիպումների ընթացքում հստակեցվել են Հայաստանում Լազարյան ակումբի հաջորդ նիստի անցկացման, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի հայկական մասնաճյուղի գործունեության հեռանկարները:

Константин Затулин встретился с президентом Арцаха и всеми бывшими главами республики
Депутат Госдумы, первый заместитель председателя комитета по делам СНГ и связям с соотечественниками Константин Затулин в Армении встретился c президентом Арцаха и бывшими главами республики.
Как сообщается в Telegram-канале депутата, 1-4 июня он находился в Армении, целью поездки было ознакомление с текущей общественно-политической ситуацией и процессом урегулирования нагорно-карабахского конфликта, развитие связей с российскими соотечественниками.
«Константин Затулин встретился со всеми бывшими президентами Нагорно-Карабахской Республики: первым президентом Нагорно-Карабахской Республики Робертом Кочаряном (президентом Республики Армения в 1998-2008 гг.), Аркадием Гукасяном, Бако Саакяном, а также действующим президентом НКР Араиком Арутюняном», — говорится в сообщении.
Депутат также переговорил с командующим российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе, генерал-майором Андреем Волковым и главой русской общины Нагорного Карабаха Александром Бордовым. Кроме того, в посольстве РФ в Ереване 4 июня прошла встреча Затулина с послом России в Армении Сергеем Копыркиным.
Отмечается, что в ходе многочисленных встреч с друзьями и коллегами уточнялись перспективы проведения следующего заседания Лазаревского клуба в Армении, а также деятельности армянского филиала Института стран СНГ.