«Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի կառավարումը Արայիկ Հարությունյանի հրամանով դարձավ պետական (տեսանյութ)
«Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի կառավարումը Արայիկ Հարությունյանի հրամանով դարձավ պետական։ Այս առնչությամբ Արցախի նախագահը ֆյեսնուքում գրել է․
«Հարգելի ՛ հայրենակիցներ
Ղեկավարվելով «Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքի 8-րդ և 10-րդ հոդվածներով՝ որոշում եմ կայացրել այսօր «Ղարաբաղ Տելեկոմ» փակ բաժնետիրական ընկերության կառավարման լիազորությունները սահմանափակել՝ դրանք վերապահելով Արցախի Հանրապետության էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարությանը: Սա, իհարկե, չի նշանակում, որ մենք խախտում ենք սեփականության իրավունքը, բայց հաշվի առնելով առկա պատերազմական իրավիճակում օպերատորի աշխատանքում արձանագրված խնդիրները և կապի ոլորտի ռազմավարական նշանակությունը պատերազմում գտնվող երկրի ու ժողովրդի համար՝ կառավարումը դարձնում ենք պետական:
Վստահ եմ, որ ռազմական դրության պայմաններում մեզ կհաջողվի ապահովել անխափան կապն Արցախի Հանրապետության տարածքում՝ պահպանելով օրենսդրությամբ սահմանված բոլոր պահանջները:
Նշեմ, որ մինչև հունվարի 1-ը կապի ոլորտի բոլոր ծառայությունները գործելու են անվճար, իսկ այն խոստումները, որոնք տրվել են մեր հանրությանը՝ սակագների էական նվազեցման, կապի որակի բարձրացման և զարգացման առումով, բոլորն հընթացս իրականացվելու են»։

Bынесено решение об ограничении полномочий управления ЗАО «Карабах Телеком» и делегировании их Министерству экономики и производственных инфраструктур Арцаха
В Арцахе до 1 января все службы в области связи будут действовать на бесплатнной основе. Сообщил Президент Арцаха Араик Арутюнян.
«Руководствуясь статьями 8 и 10 закона РА «О правовом режиме военного положения», вынесено решение об ограничении полномочий управления ЗАО «Карабах Телеком» и делегировании их Министерству экономики и производственных инфраструктур Арцаха. Этим не преследуется цель нарушения прав на собственность».
Араик Арутюнян также отметил, что до 1 января службы связи будут бесплатными, а обещания относительно снижения тарифов, улучшения качества связи будут выполнены.