Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարն Արարատի մարզում հանդիպել է ԱՀ- ից բռնի տեղահանված անձանց հետ
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքը Արարատի մարզի Արտաշատ խոշորացված համայնքի Ոստան գյուղում հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հետ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարը շփվել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների հետ, ծանոթացել նրանց կեցության պայմաններին։
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից հետո կայացած ասուլիսի ժամանակ հայտարարել էր, որ Գերմանիան 9․3 միլիոն եվրոյի հումանիտար օգնություն կտրամադրի Հայաստանին՝  որպես աջակցություն Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց։
Մինչ այդ Գերմանիայի ԱԳ նախարարը ժամանել էր Արարատի մարզի Երասխ համայնք, որտեղ ԵՄ դիտորդները նրան ներկայացրել էին իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանի այդ հատվածում։

Глава МИД Германии встретилась с арцахцами, поселившимся в Араратской области Армении
Министр иностранных дел Германии Анналена Бербок в селе Воротан укрупненной общины Арташат Араратской области Армении встретилась с лицами, насильственно перемешенными из Нагорного Карабаха.
Как сообщает корреспондент агентства «Арменпресс», министр иностранных дел Германии пообщалась с переселенцами из Нагорного Карабаха и ознакомилась с условиями их жизни.
В ходе пресс-конференции, состоявшейся после встречи с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, Бербок заявила, что Германия предоставит РА 9,3 млн. долларов в качестве гуманитарной помощи для поддержки лиц, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха.
До этого глава МИД ФРГ посетила общину Ерасх Араратской области, где наблюдатели ЕС ознакомили ее с ситуацией на данном участке армяно-азербайджанской границы.