Դեկտեմբերի 19-ից Արցախում կվերաբացվեն փակված դպրոցները
Դեկտեմբերի 19-ից կվերսկսվեն պարապմունքները բոլոր այն կրթական հաստատություններում, որտեղ ուսումնական գործընթացը դադարեցվել էր Ադրբեջանի կողմից Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարման խափանման պատճառով։ Այս մասին հայտնել է ԱՀ կրթության,գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը։
• Դեկտեմբերի 14-ից 17-ը բաց թողնված պարապմունքերը կիրականացվեն դեկտեմբերի 26-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում: •
Ուսումնական գործընթացը դադարեցրած հանրակրթական դպրոցների 9-րդ և 12-րդ դասարանների սովորողների համար ուսումնական գործընթացը կազմակերպվել է դեկտեմբերի 14-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում:
• 6-օրյա ռեժիմով աշխատող ուսումնական հաստատություններում դեկտեմբերի 14-ին բաց թողնված դասաժամերը կլրացվեն՝ բաշխվելով հաջորդ շաբաթվա օրերին:

В Арцахе возобновятся учебные занятия
Занятия возобновятся с 19 декабря во всех  учебных заведениях, где учебный процесс был остановлен из-за нарушения Азербайджаном газоснабжения из Армении в Арцах. Об этом сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах. Об этом сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.
• Занятия, пропущенные с 14 по 17 декабря, будут проводиться с 26 по 28 декабря.
• Организован учебный процесс для учащихся 9-х и 12-х классов общеобразовательных школ, прекративших учебный процесс в период с 14 по 17 декабря.
• Пропущенные 14 декабря уроки в образовательных учреждениях, работающих в 6-дневном режиме, восполняются, распределяясь по дням следующей недели.