Այսօրվա դրությամբ միանվագ դրամաշնորհի և միանվագ դրամական աջակցության միջոցառումների 1819 շահառուներին փոխանցվել է 579,6 մլն դրամ. ԱՀ ՊԵԿ
Արցախի Հանրապետության պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ շարունակվում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության շրջափակման հետևանքով տնտեսության տուժած ոլորտներում գործունեություն իրականացնող տնտեսավարող սուբյեկտներին սոցիալ-տնտեսական հետևանքների մեղմացման յոթերորդ միջոցառմամբ սահմանված միանվագ դրամաշնորհ և միանվագ դրամական աջակցություն տրամադրելու գործընթացը:
2023 թվականի հուլիսի 17-ի դրությամբ միանվագ դրամաշնորհի և միանվագ դրամական աջակցության միջոցառումների շահառու 1819 տնտեսավարող սուբյեկտներին փոխանցվել է 579,6 մլն դրամ:
Նշված գումարից 450,7 մլն դրամը տրամադրվել է միանվագ դրամաշնորհի միջոցառման շրջանակում գործատուների կողմից 3960 վարձու աշխատողներին վճարված եկամուտների, պահված հարկերի ու սոցիալական վճարների գումարների փոխհատուցման նպատակով:
Ս.թ. հուլիսի 17-ի դրությամբ շահառուներին կատարված փոխանցումների վերաբերյալ տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

579,6 млн драмов перечисленo 1819 бенефициарам мероприятий по предоставлению единовременного гранта и единовременной денежной поддержки: Комитет Государственных Доходов РА
Комитет Государственных Доходов РА сообщает, что в связи с блокадой Республики Арцах со стороны Азербайджана продолжается процесс предоставления единовременного гранта и единовременной денежной поддержки, определенных седьмым мероприятием по смягчению социально-экономических последствий, хозяйствующим субъектам, работающим в пострадавших отраслях экономики.
На 17 июля 2023 года, 1819 хозяйствующим субъектам-бенефициарам мероприятий по предоставлению единовременного гранта и единовременной денежной поддержки перечислено 579,6 млн драмов.
450,7 млн драмов от данной суммы предоставлены в рамках мероприятия по предоставлению единовременной денежной поддержки в целях компенсации выплаченных 3960 работникам доходов, удержанных налогов и социальных выплат работодателями.