Զոհ և վիրավոր Արցախի ՊԲ-ում
Դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 06:50-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արթուր Իշխանի Աջամյանը, իսկ զինծառայող, 1999թ. ծնված Դավիթ Հարությունի Մելիքբեկյանը վիրավորվել է: Այս մասին հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

В Армии обороны Арцаха погиб один военнослужащий, еще один получил ранение
2 декабря, около 06:50, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северо-восточном направлении, при пока невыясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Артур Аджамян 1998 г.р., а военнослужащий Давид Меликбекян 1999 г.р. получил ранение. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую боль утраты и выражает свое сочувствие семье и родным погибшего военнослужащего.