Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 13-ին և լույս 14- ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։

Подразделения Армии обороны Арцаха не открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Аскеранского района։ Минобороны Арцаха
Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы подразделения Армии обороны 13 марта и в ночь на 14 марта открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Аскеранского района Арцаха, является очередной дезинформацией.