Արցախի Հանրապետության միակ օդնավակայանը չի գործում ադրբեջանական սպառնալիքների պատճառով. ՏԿԵՆ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ երթուղին Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով արդեն երկրորդ օրն է՝ չեն կայանում միջպետական ուղևորափոխադրումները, հայտնում են Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից:
՛՛Բազմաթիվ քաղաքացիներ գնված տոմսեր ունեն դեպի Երևան, Հայաստանի այլ մարզեր:
Ստեփանակերտ-Երևան իրականացվող կանոնավոր ուղեվորափոխադրումների խափանման հետևանքով ճանապարհին մնացած շուրջ 100 ուղևորի ԱՀ Տարածքային կառավարման և ենբթակառուցվածքների նախարարությունը` Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի հետ համատեղ, ժամանակավոր տեղավորել են Ստեփանակերտի և Գորիսի հյուրանոցներում ու հյուրատներում։
Ադրբեջանական շրջափակման պատճառով քաղաքացիներից շատերը, այդ թվում՝ անհապաղ բուժօգնության կարիք ունեցող հիվանդները, չեն կարողացել հասնել Զվարթնոց միջազգային օդանավակայան՝ արտերկիր մեկնելու նպատակով:
Միջազգային թռիչքները շարունակվում են իրականացվել առանց Արցախի քաղաքացիների: Արցախի Հանրապետության միակ օդնավակայանը նույնպես չի գործում ադրբեջանական սպառնալիքների պատճառով՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Единственный в Республике Арцах аэропорт не функционирует из-за угроз с азербайджанской стороны: Министерство территориального управления и инфраструктур
По причине блокирования Азербайджаном единственного маршрута, связывающего Арцах с Арменией, уже вторые сутки приостановлены межгосударственные пассажирские перевозки, сообщает Министерство территориального управления и инфраструктур.
''У многих граждан куплены билеты в Ереван, другие регионы Армении. Сто оставшихся на дороге вследствие нарушения регулярных пассажирских перевозок Степанакерт-Ереван пассажиров Министерство территориального управления и инфраструктур Республики Арцах вместе с мэрией Степанакерта временно разместили в гостиницах и гостевых домах Степанакерта и Гориса.
Из-за азербайджанской блокады многие граждане, в том числе нуждающиеся в неотложной медицинской помощи больные, не смогли добраться до международного аэропорта «Звартноц» для выезда за границу. Международные рейсы продолжают выполняться без граждан Арцаха.
Единственный в Республике Арцах аэропорт также не функционирует из-за угроз с азербайджанской стороны'',-говорится в сообщении.