Արցախի Ազգային Ժողովը Ստեփանակերտի հրապարակում արտահերթ նիստ-հանրահավաք կգումարի` նվիրված Արցախի արժանապատիվ ու անվտանգ ապագային
Արցախի Հանրապետության Խորհրդարանի քաղաքական բոլոր ուժերի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ և հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության արժանապատիվ ու անվտանգ ապագային, հայտնում են Արցախի ԱԺ մամուլի ծառայությունից։
Նիստն ուղիղ հեռարձակմամբ ցուցադրվելու է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում միաժամանակ հրավիրված մեծ հանրահավաքի առջև: Նիստից անմիջապես հետո ելույթները կշարունակվեն Վերածննդի հրապարակում հրավիրված հանրահավաքում:
«Բոլորիդ հորդորում ենք մասնակցել հանրահավաքին՝ սեփական ճակատագիրը հայրենի հողում տնօրինելու մեր վճռականությունը միասնաբար հայտնելու նպատակով:
Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ին, հանդիպման վայրը Վերածննդի հրապարակն է՝ 88-ի շարժման ոգով միասին մեր ձայնը բարձրացնելու...»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Парламентские силы Арцаха 30 октября на степанакертской площади Возрождения созовут внеочередное заседание-митинг, приуроченный достойному и безопасному будущему Арцаха
По инициативе всех политических сил парламента Республики Арцах 30 октября в 15:00 состоится внеочередная сессия Национального Собрания и митинг, приуроченный достойному и безопасному будущему Республики Арцах.
Заседание будет транслироваться в прямом эфире на митинге, созванном в это время на площади Возрождения Степанакерта.Сразу после заседания выступления продолжатся на митинге, проходящем на площади Возрождения.
«Мы призываем всех принять участие в митинге, чтобы вместе выразить нашу решимость распоряжаться своей судьбой на родной земле. Место встречи - площадь Возрождения, 30 октября в 15:00. Приходите и вместе выразим свою волю в духе движения 1988 года»,- говорите в заявлении НС Арцаха.