Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպել է ՀՀ ԳԱԱ նախագահի հետ
Արցախի Հանրապետության (ԱՀ) արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը փետրվարի 12-ին Երևանում հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ՀՀ ԳԱԱ) նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանի հետ։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել ԳԱԱ նախագահին՝ Արցախի գիտական ոլորտին ցուցաբերվող նշանակալի աջակցության և այդ ոլորտում փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված ջանքերի համար։
Դավիթ Բաբայանը նաև կարևորել է ակադեմիայի դերակատարությունը հայ ժողովրդի մտավոր ներուժի համախմբման գործում՝ ընդգծելով, որ այդ անսպառ ռեսուրսի ճիշտ և նպատակային կառավարումը պետության և հասարակության զարգացման կարևորագույն նախադրյալներից է։
Քննարկվել է Արցախի զարգացմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ներհայկական կապերի խորացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ-ում Արցախի Մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Министр ИД Республики Арцах встретился с президентом НАН РА
12 февраля министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился в Ереване с президентом Национальной академии наук Республики Армения (НАН РА) академиком Ашотом Сагяном.
Министр выразил президенту НАН признательность за большую поддержку, оказываемую научной сфере Арцаха, и за усилия, направленные на расширение сотрудничества в этом направлении.
Давид Бабаян также отметил значимость роли академии в деле консолидации интеллектуального потенциала армянского народа, подчеркнув, что правильное и целевое задействование этого неиссякаемого ресурса является наиважнейшей предпосылкой развития государства и общества.
В ходе встречи был обсужден широкий спектр вопросов, связанных с развитием Арцаха, региональными процессами, углублением межармянских связей.
На встрече также присутствовал Постоянный представитель Республики Арцах в РА Сергей Газарян, другие должностные лица.