Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ կայացած ԱԽ նիստում քննարկվել է ԱՀ-ում ստեղծված ռազմաքաղաքական վիճակը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել Արցախի Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ, որի ընթացքում քննարկվել է Արցախի Հանրապետությունը արտաքին աշխարհին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման հետևանքով երկրում ստեղծված ռազմաքաղաքական վիճակը:
Քննարկվել են ներքին և արտաքին ռեսուրսների համադրմամբ իրականացվող քայլերը, գնահատվել է իրավիճակի հաղթահարմանն ու հանգուցալուծմանն ուղղված միջոցառումների արդյունավետությունը:

Под председательством президента Арутюняна состоялось расширенное заседание Совета безопасности Республики Арцах
22 декабря под председательством президента Республики Арцах Араика Арутюняна состоялось расширенное заседание Совета безопасности республики, в ходе которого была обсуждена военно-политическая ситуация, сложившаяся в стране в результате блокирования единственной дороги, соединяющей Республику Арцах с внешним миром.
Были обсуждены шаги, реализуемые путем объединения внутренних и внешних ресурсов, была дана оценка эффективности мер, направленных на преодоление и решение проблемы.