ԱՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները հանդիպել են Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար գեներալ- մայոր Անդրեյ Վոլկովի հետ
Սեպտեմբերի 21-ին ԱՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները հանդիպել են Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար գեներալ- մայոր Անդրեյ Վոլկովի հետ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը։
Կարևորելով Արցախում ռուս խաղաղապահ առաքելության դերակատարությունը տարածաշրջանում կայունություն ապահովելու գործում՝  քննարկել են ընդհանուր ստեղծված իրավիճակը, տարածաշրջանում առկա և հետագա հնարավոր զարգացումները։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Լաչինի միջանցքի գործարկված նոր երթուղու հետ կապված հասարակության մոտ առկա որոշ խնդիրներին։ Ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարը հավաստիացրել է, որ միջանցքի անվտանգությունն ամբողջությամբ գտնվում է ռուս խաղաղապահների հսկողության ներքո և ընթացիկ շինարարական աշխատանքների ավարտմանը զուգընթաց կվերանան առկա խնդիրները։
Հանդիպմանն ընդգծվել է տարբեր ձևաչափով հաճախակի շփումների անհրաժեշտությունը, որի արդյունքում լուծումներ կտրվեն  հասարակությանը հուզող մտահոգություններին։

Руководители фракций НС Республики Арцах встретились с командующим российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-майором Андреем Волковым
21 сентября главы фракций НС Республики Арцах встретились с командующим российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал - майором Андреем Волковым.
Отметив важность роли российской миротворческой миссии в Арцахе в обеспечении стабильности в регионе, они обсудили общую ситуацию, существующие и возможные дальнейшие развития в регионе. На встрече были затронуты некоторые проблемы, поднимаемые со стороны общественности относительно нового маршрута Лачинского коридора.
Командующий российским миротворческим контингентом заверил, что безопасность коридора полностью находится под контролем российских миротворцев, и по мере завершения текущих строительных работ существующие проблемы исчезнут. На встрече была подчеркнута необходимость частых контактов в различных форматах, в результате чего будут даны решения волнующим общество проблемам.