Ադրբեջանը հերթական անգամ կրակել է ԼՂ-ում քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ․ դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները
Հուլիսի 24-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ ժամը 11:20-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Գիշի համայնքի բնակիչ Ա. Մ.-ն (ծնված 1959թ.) իրեն պատկանող տրակտորով, Շոշ գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր իրականացնում, երբ ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տեսակի զենքերից կրակ են բացել տրակտորի ուղղությամբ։

С азербайджанских позиций стреляют в гражданских лиц: Полиция Арцаха
24 июля из Шошского отделения Аскеранского РОВД поступило сообщение, что около 11:20 по жителю общины Гиши Мартунинского района. А. М. (1959 г.р.), выполнявшему сельскохозяйственные работы на своем тракторе на территории административного района села Шош, был открыт огонь со стороны азербайджанских позиций из различных видов огнестрельного оружия.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение МВД Республики Арцах, из-за нарушения режима прекращения огня сельскохозяйственные работы были остановлены.