Ադրբեջանական զինուժը Մարտակերտի շրջանում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք և ԶՈւ 23-2 կայանք․ կա մեկ վիրավոր․ ԼՂ ՊՆ
ՊՆ մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 17֊ ին ժամը 18։20֊ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Մարտակերտի շրջանում խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք և ԶՈւ 23֊2 կայանք ։
Հրադադարի խախտման հետևանքով հայկական կողմում կա մեկ վիրավոր։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը ։
«Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 17֊ին` ժամը 17։45-ի սահմաններում սահմաններում կրակ են բացել Մարտակերտի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է և սեփական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման դեպքը հիմնավորելու փորձ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Армия обороны: Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Мартакертском районе: с армянской стороны есть раненый
17 сентября, около 18:20, азербайджанские Вооруженные силы нарушили режим прекращения огня в Мартакертском районе, применив стрелковое оружие и установку ЗУ-23-2. В результате нарушения режима прекращения огня с армянской стороны есть один раненый. Его жизни ничего не угрожает. Об этом сообщили в Армии обороны Арцаха.
Отмечается, что о случившемся сообщили командованию миротворческих войск РФ.
«Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 17 сентября, около 17:45, подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартакертского района, является дезинформацией и попыткой оправдать факт нарушения режима прекращения огня собственными подразделениями», -говорится в сообщении.