Հենց նոր ավարտվեց կորոնավիրուսի կանխարգելման հանձնաժողովի նիստը, գրում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
3. Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ բեռնափոխադրումները իրականացնել առանց սահմանափակումների, կիրառելով վարորդների նկատմամբ հատուկ հսկողության ռեժիմ:
4. Որեւէ սահմանափակում չկիրառել Հայաստանի Հանրապետության եւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիների՝ հայրենիք վերադառնալու համար:
5. Երկու շաբաթվա ընթացքում բարեկամ Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարության հետ լինել սերտ հաղորդակցության մեջ, ամբողջացնել տեղեկությունները ԻԻՀ-ում կորոնավիրուսի տարածման ծավալների վերաբերյալ՝ հետագա անելիքները ճշգրտելու համար:
6. Կառավարությունը քիչ անց հեռակա նիստով կկայացնի համապատասխան որոշում, որը ուժի մեջ կմտնի հրապարակման պահից: Հարկ եմ համարում արձանագրել, որ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածության ոչ մի դեպք չունենք եւ հույս ունեմ՝ չենք ունենա:
Հայաստանը ունի բոլոր անհրաժեշտ տեխնիկական եւ մասնագիտական ռեսուրսները կորոնավիրուսի ճշգրիտ ախտորոշման համար»,-  մասնավորապես գրել է նա։

Пашинян представил решения, принятые Комиссией по предотвращению коронавируса: все они касаются сообщения с ИРИ
Премьер-министр Никол Пашинян сообщает, что завершилось заседание комиссии по предотвращению коронавируса.
По итогам заседания было решено:
1. На две недели прекратить сухопутное сообщение с Исламской Республикой Иран.
2. В неполной мере ограничить воздушное сообщение с ИРИ.
3. Не воодить каких-либо ограничений по части грузоперевозок между двумя странами, при этом применять режим особого контроля в отношении водителей.
4. Не вводить какие-либо ограничения в отношении возвращающихся на родину граждан Республики Армения и Исламской Республики Иран.
5. В течение двух недель сохранять интенсивные контакты с правительством дружественной Исламской Республики Иран, обобщать сведения об объемах распространения коронавируса в ИРИ для уточнения дальнейших действий.
6. Правительство Армении на внеочередном заседании примет соответствующее решение, которое вступит в силу с момента публикации.
«Считаю необходимым констатировать, что в Армении нет ни одного случая заражения коронавирусом и надеюсь не будет. Армения имеет все необходимые технические и профессиональные ресурсы для точной диагностики этой болезни», - написал Пашинян на своей странице в Facebook.