Երեկ Պեմզաշենում ոստիկանները կանխել են 31-ամյա կնոջն ու երեխաներին սպանած քաղաքացու տան հրկիզումը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ նոյեմբերի 20-ին, ոստիկանության Գյումրի քաղաքի Մուշի բաժնի համայնքային ոստիկանության բաժանմունքի ծառայողները կանխել են Շիրակի մարզի Պեմզաշեն գյուղի 7-րդ փողոցի տներից մեկի վրա հարձակման փորձը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանները նշված տան տարածքում ուժեղացված ծառայություն կատարելիս են եղել, երբ ժամը 19։30-ի սահմաններում նկատել են, որ մի քանի կանայք մոտեցել են նշված տանը, որոնցից մեկը մետաղյա ձողով կոտրել է նշված տան պատուհանի ապակին։ Սակայն ոստիկաններին հաջողվել է կանանց կողմից հետագա գործողությունները կանխել։
Ոստիկանները 5 կանանց տեղափոխել են ոստիկանության Արթիկի բաժին։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ նրանցից մեկի մոտ եղել է 1 լիտր տարողությամբ շիշ, որում լցված է եղել բենզին, և նա ցանկացել է այն օգտագործելով, վառել այդ տունը։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ տունը պատկանում է ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության համապատասխան քրեակատարողական հիմնարկում պահվող, նոյեմբերի 14-ից կալանավորված, Պեմզաշեն գյուղի բնակիչ Վրույր Բարսեղյանին։
Վերջինս հանրությանը հայտնի դարձավ այն բանից հետո, երբ պարզվեց, որ ճիվաղը մեկ այլ ճիվաղի հետ առանձնակի դաժանությամբ սպանել էին Պեմզաշեն գյուղի բնակիչներ՝ մորն ու նրա 2 անչափահաս երեխաներին։ Դեպքի փաստով Հայաստանի քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության Արթիկի և Անիի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Полицейские предотвратили поджог дома пемзашенского маньяка
Полицейские предотвратили поджог дома пемзашенского маньяка Вруйра Барсегяна, зарезавшего односельчанку и двоих ее несовершеннолетних детей. 20 ноября полицейские вели усиленную службу на территории дома убийцы, когда в районе 19:30 заметили, что несколько женщин подошли к дому. Одна из женщин выбила оконное стекло.
Однако полицейским удалось предотвратить дальнейшие действия женщин, 5 из них были доставлены в Артикское отделение Полиции. Отмечается, что у одной из женщин была 1-литровая бутылка с бензином, и она хотела поджечь дом, принадлежащий арестованному с 14 ноября жителю села Пемзашен Вруйру Барсегяну, содержащемуся в соответствующем уголовно-исполнительном учреждении Уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА. Он обвиняется в убийстве 31-летней односельчанки и двух ее несовершеннолетних детей.
По факту возбуждено уголовное производство. Отметим, что пемзашенский маньяк вместе со своим двоюродным братом по наущению последнего с целью воровства проник в дом своей 31-летней односельчанки, муж которого находился в то время на заработках в России. Изувер сначала ранил женщину ножом, затем связал ее, на ее глазах зарезал ее 8-летнего сына, затем зарезал саму женщину. Потом надругался над ее 12-летней дочкой и зарезал ее.