Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Յուրի Ջավադյանի մահվան կապակցությամբ
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում նշված է. «Խոր վշտով տեղեկացա Գերագույն խորհրդի 3 գումարման պատգամավոր, 1991-1992 թթ. գյուղնախարար, պետական կառավարման համակարգում երկարամյա գործունեություն ծավալած Յուրի Ջավադյանի մահվան մասին:
Անգնահատելի է նրա ներդրումը մեր երկրում գյուղատնտեսության ոլորտի կայացման ու ջրային ռեսուրսների կառավարման գործում: Նա երկար տարիներ իր փորձն ու գիտելիքները կիսել է երիտասարդ մասնագետների հետ՝ այդպիսով նպաստելով վերը նշված բնագավառներում անհրաժեշտ կադրերի համալրմանը: Նրա ուշադրության կենտրոնում էր նաև Սևանա լիճը, որի հիմնախնդիրների լուծման գործում ևս ունեցել է զգալի ավանդ:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Յուրի Ջավադյանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և կիսում նրանց վիշտը»:

Телеграмма соболезнования премьер-министра Никола Пашиняна по случаю кончины Юрия Джавадяна
С глубокой скорбью узнал о кончине депутата Верховного Совета 3-го созыва, бывшего министра сельского хозяйства (1991-1992 гг.) и многолетнего деятеля системы государственного управления Юрия Джавадяна.
Неоценим его вклад в развитие сельскохозяйственного сектора и управление водными ресурсами в нашей стране. Он много лет делился своим опытом и знаниями с молодыми специалистами, тем самым способствуя подбору необходимых кадров в вышеуказанных областях. В центре его внимания было также озеро Севан, в решение проблем которого он внес значительный вклад.