Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին սահմանադրական հանրաքվեի դրական ելքի կապակցությամբ:
Ուղերձում մասնավորապես ասված է. "Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ռուսաստանի Դաշնության Սահմանադրության մեջ փոփոխությունների հաստատման վերաբերյալ համառուսական քվեարկությունը հաջող անցկացնելու կապակցությամբ:
Այս իրադարձությունը, իհարկե, սկզբունքային նշանակություն ուներ Ռուսաստանի պետականության հետագա ամրապնդման համար: Վստահ եմ, որ երկրի հիմնական օրենքի մեջ կատարվող փոփոխությունները, որոնք արժանացել են Ռուսաստանի հասարակության ճնշող մեծամասնության հավանությանը, ստեղծում են երկրի հետագա առաջընթացի և նրա սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար նպաստող պայմաններ:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ռուսաստանի Դաշնության եղբայրական ժողովրդին խաղաղություն, բարեկեցություն և բարգավաճում":
Նշենք, որ սահմանադրական բարեփոխումների փաթեթով հանվում է նախագահի պաշտոնին երրորդ անգամ առաջադրվելու արգելքը:

Никол Пашинян поздравил Владимира Путина с принятием конституционных поправок
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента России Владимира Путина с принятием конституционных поправок.
В телеграмме армянского премьера, в частности, говорится: "Уважаемый Владимир Владимирович,
Поздравляю Вас с успешным проведением общероссийского голосования по вопросу одобрения изменений в Конституции Российской Федерации.
Это событие, несомненно, имело принципиально важное значение для дальнейшего упрочения российской государственности. Уверен, что изменения в основном законе страны, одобренные преобладающим большинством российского общества, создают условия, способствующие дальнейшему прогрессу страны и ее социально-экономическому развитию.
Желаю Вам и братскому народу Российской Федерации мира, процветания и благополучия".
Отметим, что после принятия конституционных поправок снимается ограничение на баллотирование на пост президента после второго срока.