Մոսկվայի հայ համայնքը հայտարարել Է ընտրություններում Պուտինի թեկնածությանն աջակցելու մասին
Մոսկվայի հայ համայնքն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի Ռուսաստանի գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի թեկնածությունը: Այս մասին հայտարարել է ՛՛Դիալոգ՛՛ կազմակերպության նախագահ Յուրի Նավոյանը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
՛՛Մենք, որպես Մոսկվայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, հայտարարում ենք նախագահի թեկնածու Վլադիմիր Պուտինին մեր աջակցության մասին՛՛,-ասել է նա լեգենդար խորհրդային հետախույզ Գեւորգ Վարդանյանի 100-ամյակին նվիրված երեկոյի ժամանակ ունեցած ելույթում:
Նավոյանի կարծիքով՝ փոփոխվող միջազգային հարաբերությունների պայմաններում Պուտինը այն թեկնածուն է, ով ՛՛առավել հարմար է այն չափանիշներին, որոնք բխում են Ռուսաստանի և ամբողջ աշխարհի ազգային շահերից և ռազմավարական ապագայից՛՛:
Դաշնության խորհուրդը նախագահական ընտրությունները նշանակել է 2024 թվականի մարտի 17-ին: Քվեարկությունը կտևի երեք օր՝ մարտի 15-ին, 16-ին և 17-ին:
Պետության ղեկավարի պաշտոնին հավակնում են ՌԴ ԿԸՀ-ի կողմից գրանցված չորս թեկնածուներ՝ Լեոնիդ Սլուցկին, Նիկոլայ Խարիտոնովը, Վլադիսլավ Դավանկովը և Վլադիմիր Պուտինը:

Армянское сообщество Москвы заявило о поддержке кандидатуры Путина на выборах
Армянское сообщество Москвы поддержит кандидатуру действующего президента России Владимира Путина на предстоящих выборах главы государства. Об этом заявил председатель организации "Диалог" Юрий Навоян.
"Мы организаторы, как представители армянского сообщества московской общественности, также заявляем о своей поддержке кандидата в президенты Владимира Путина", - сказал он в ходе выступления на вечере, посвященного столетию легендарного советского разведчика Геворка Вартаняна.
По мнению Навояна, в условиях меняющихся международных отношений Путин является кандидатом, который "наиболее подходит к тем критериям, которые исходят из национальных интересов и стратегического будущего России и всего мира".
Совет Федерации назначил президентские выборы на 17 марта 2024 года. Голосование продлится три дня: 15, 16 и 17 марта.
На пост главы государства претендуют четыре зарегистрированных ЦИК РФ кандидата: Леонид Слуцкий, Николай Харитонов, Владислав Даванков и Владимир Путин.