Արևմուտքը փորձում է Հայաստանը տարածաշրջանում դարձնել Մոսկվայի դեմ իր վարած քաղաքականության գործիք. ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ից ՛՛ՌԻԱ Նովոստի՛՛-ին հայտնել են, որ ուշադրություն են դարձրել Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության փոխնախարար Ջեյմս Հիպիի հայտարարություններին, որը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հայաստանին ՛՛Ռուսաստանից բխող սպառնալիքների՛՛ դեպքում:
՛՛Մեզ արդեն չի զարմացնում այն փաստը, որ Լոնդոնում դադարել են թաքցնել հետխորհրդային տարածքում, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում իրենց բոլոր քայլերի հակառուսական էությունը։ Բայց Հիպպիի հայտնությունները նաև ուղղակի հաստատում են, որ Արևմուտքը փորձում է Հայաստանը տարածաշրջանում դարձնել Մոսկվայի դեմ իր վարած քաղաքականության գործիք՛՛,-հայտնել են ԱԳՆ-ից:
Դիվանագիտական գերատեսչությունում նշել են, որ այս իրավիճակը մտածելու առիթ է Երևանում պատասխանատու քաղաքական գործիչների համար:

Запад стремится превратить Армению в инструмент проводимой им в регионе линии, направленной против Москвы: МИД РФ
В МИД РФ сообщили РИА Новости, что обратили внимание на высказывания замминистра обороны Британии Джеймса Хиппи, обозначившего готовность оказать поддержку Армении перед лицом "исходящих из России угроз".
"Нас уже не удивляет тот факт, что в Лондоне перестали скрывать антироссийскую сущность всех своих шагов на постсоветском пространстве, в том числе на Южном Кавказе. Но откровения Хиппи - это еще и прямое подтверждение того, что Запад стремится превратить Армению в инструмент проводимой им в регионе линии, направленной против Москвы", - сообщили в МИД.
В дипломатическом ведомстве отметили, что эта ситуация - повод задуматься для ответственных политиков в Ереване.