Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել Սոթքի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող. ՊՆ
Օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 14։45-ից սկսած, Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի, մասնավորապես Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ զինված ուժերի մեկ զինծառայող: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ժամը 16:30-ի դրությամբ կրակոցները շարունակվում էին:
Հայկական կողմի իրականացրած հակազդող գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մեկ զոհ և մեկ վիրավոր:

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям в Сотке. У противника одна жертва и один раненый
17 августа,начиная с  14:45 часов,  Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь из разнокалиберного огнестрельного оружия по армянским позициям, дислоцированным  на армяно-азербайджанской границе в Гегаркунике, в частности, в районе Сотка, в результате чего один военнослужащий Вооруженных сил Арменииполучил огнестрельное ранение.
Как  сообщили Infoport.am в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения,  жизни солдата ничего не угрожает.
По состоянию на 16:30 часов  стрельба еще продолжалась. В результате ответных действий армянской стороны у противника однажертва и один раненый.