Բաքուն արգելել է նաև Ֆրանսիայի տեղական ինքնակառավարման մարմինների օգնությունը Լաչինի միջանցքով Ստեփանակերտ հասցնել․ «Ֆիգարո» օրաթերթի փոխտնօրեն
«Ֆիգարո» օրաթերթի փոխտնօրեն, լրագրող Ժան-Քրիստոֆ Բուիսոն իր թվիթերում անդրադարձել է Ֆրանսիայի համայնքների կողմից Արցախին ուղարկված հումանիտար օգնության ճակատագրին։ «Բաքուն արգելել է նաև Ֆրանսիայի տեղական ինքնակառավարման մարմինների օգնությունը Լաչինի միջանցքով Ստեփանակերտ հասցնել»,- գրել է նա:
Նշենք, որ ՀՀ կառավարության Արցախին որպես հումանիտար օգնություն ուղարկված 19 բեռնատարները, ինչպես նաև «Գրանդ Քենդի» ընկերության երկու մեքենա՝ լի քաղցրավենիքներով և Ֆրանսիայի տեղական ինքանակառավարման մարմինների ուղարկված օգնությունը արդեն տևական ժամանակ է ինչ կանգնած են Կոռնիձորում, քանզի Ադրնեջանը արգելում է օգնությունը Լաչինի միջանցքով հասցնել Արցախ։

Баку запретил транспортировку помощи органов местного самоуправления Франции по Лачинскому коридору в Степанакерт: замдиректора газеты «Фигаро»
Заместитель директора газеты «Фигаро», журналист Жан-Кристоф Бюисо в своем твиттере коснулся судьбы гуманитарной помощи, направленной Арцаху общинами Франции. «Баку запретил доставлять помощь органов местного самоуправления Франции по Лачинскому коридору в Степанакерт», - написал он.
Отметим, что 19 грузовиков, отправленных правительством Армении в Арцах в качестве гуманитарной помощи, а также две машины компании «Гранд Кенди», полные сладостей, и помощь, отправленная органами местного самоуправления Франции, уже длительное время стоят в Корнидзоре, поскольку Азербайджан запрещает доставлять помощь в Арцах по Лачинскому коридору.