Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու հետ:
Քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին, ամերիկյան եւ միջազգային տարբեր հարթակներում տեղեկատվական ու քաղաքական ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ամերիկայի հայկական համագումարի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ վստահություն հայտնելով, որ այն կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Бако Саакян и исполнительный директор Армянской Ассамблеи Америки в Степанакерте обсудили вопросы общеармянской повестки
7 октября президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с исполнительным директором Армянской Ассамблеи Америки Брайаном Ардуни.
Были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и диаспорой, осуществления ряда программ в информационной и политической сферах на различных американских и международных площадках.
Президент с удовлетворением отметил, что сотрудничество с армянской Ассамблеей Америки находится на высоком уровне, выразив уверенность в том, что оно сохранится и в будущем.